Vzorový byt Lofty Kolbenova

BcA. Petr Janda / Arttech studio s.r.o.
Ballota property s.r.o.

Vzorový byt Lofty Kolbenova

Vzorový loftový byt v historickém průmyslovém objektu, respektující unikátní industriální atmosféru, nabízí klientům propojení interiérového designu s autentickými průmyslovými prvky.

Cílem investora je zachování „genia loci“ a propojit ho s novou funkcí rezidenčního bydlení, která vnímá současné trendy a požadavky na bydlení. Koncept interiéru jsme založili na binárních opozicích: hrubý – jemný, neživá – živá příroda, tvrdý – měkký, studený – teplý.

Hrubému průmyslovému opracování a přírodním křivkám kontrastují kovové, čisté linie v interiéru. Tvrdost a chlad kovu lze obdivovat z měkkého čalounění postelí či židlí, nepravidelnosti betonu porovnávat s precizním opracováním dřevěného obložení.

Do průmyslového prostoru vnášíme kousek živé přírody v podobě mechového obrazu, konkrétnost odkazu přírody rozbíjíme abstraktní malbou. Dispozice bytu a technické vybavení se řídí požadavky investora, na které navazujeme. Vytváříme také koncept světelné atmosféry, která podtrhuje výjimečnost architektury.

Půdorys

Půdorys bytu