členové

porota

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Designérka, trend & color specialistka, lektorka, vydavatelka B2B časopisu Interiéry a organizátorka konference Interiéry a Materiál + Trend. Je členkou České ergonomické společnosti a Klastru českých nábytkářů. Navrhuje interiéry, produkty, výstavní expozice i různé koncepty. Oboru se aktivně věnuje více než 20 let a stále ji neskutečně baví.

Elisabetta Rizzato

Je ústřední postavou italského studia ITALIANBARK. Vystudovala architekturu na Benátské univerzitě a interiérový design na London Saint Martins. V současnosti pracuje jako kreativní konzultantka, architektka a trend poradce. Tvoří obsah instagramového účtu s tématem trendů, který sleduje téměř 32 tisíc lidí. Její práce můžete vidět i na trendových expozicích v zahraničí, naposled na IMM 2024 v Kolíně nad Rýnem.

doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch.

Je jedním z nejproduktivnějších slovenských designérů, jeho stopu lze nalézt v různých oblastech průmyslové výroby. Současně se od roku 1990 věnuje pedagogické činnosti. V roce 1993 založil ateliér průmyslového designu. Tvůrčí činnost ateliéru je důkazem spolupráce s firmami jako Electrolux, Palma, Compaq, Kodreta, Rona, Sandrik-Berndorf, Polytrade, Fun Time, TON, Tuli, Artemide, N-Point, Studio 21, Halla, Cul Charge, SWN Moravia, Chirana-Medical, Edulab, Tarian, Tescoma, Egoe, Lasvit, s Ústředím lidové umělecké výroby a Slovenskou akademií věd. Získali nespočet ocenění v domácích i zahraničních soutěžích.

prof. Akad. arch. Jan Fišer

ČKA 00039
Autor celé řady architektonických objektů a interierů.Realizoval obytný komplex na Barrandově, areál Čs.pojišťovny ve Spálené a Vladislavově ulici, hotely Archibald v Žitné a na Kampě, je spoluautor již zbouraného objektu Transgas. Je autorem původních interierů kaváren Slavia a Parnas, interierů televizní věže Žižkov, divadla Ypsilon a Olympic. Je zastoupen ve sbírkách NG a Umprum muzea. Působí jako profesor na fakultě designu ČVUT a FUD UJEP.

Ing. Lucia Haraslínova, Ph.D.

Je předsedkyni Klastu českých nábytkářů, družstvo, který je největším klastrem se zaměřením na nábytkářský, dřevozpracující průmysl a interiérovou tvorbu.
Je členkou hodnotících komisi mnoha soutěží zaměřených na design nábytku, členkou Rady pro vnitřní hodnocení studijních programů na České zemědělské univerzitě v Praze, členkou Národní inovační platformy I. a V.
Věnuje se podpoře rozvoje nábytkářského průmyslu v ČR, internacionalizaci českých nábytkářských firem v zahraničí, vědě, výzkumu a inovacím v oboru, rozvoji inovačních technologických center a dotačnímu poradenství.
V roce 2019 iniciovala založení prvního mezinárodního nábytkářského klastru: FURNITURE AND WOODWORKING CLUSTER PARTNERSHIP.
V roce 2022 získala ocenění Manažer roku v kategorii Nezisková sféra.

Míra Hejda

Podnikatel, známý moderátor, producent televizních pořadů, generální ředitel a spolumajitel skupiny Living Media. Jeho vášeň k designu se propsala i do jeho podnikání, kde se s TVbydleni.cz a TVarchitect.com snaží edukovat trh a posouvat hranice přemýšlení nad bydlením. Sám má za sebou několik designérských projektů, ve kterých navrhoval interiér pro horské apartmány na Šumavě, v Krkonoších i na Lipně. Jako porotce Czech Interior Award bude mít tu čest vybrat vítězný projekt a předat cenu TVbydleni.cz.

Mgr.art. Jana Potiron, ArtD.

Slovenská designérka Jana Potiron je proděkankou pro tvůrčí činnost a vede ateliér Design nábytku a interiéru na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Pedagogické činnosti se věnuje od roku 2012. Kromě hlavního ateliéru přednáší v rámci celoživotního vzdělávání a na letní škole ArtCamp. Stojí za zrodem rozsáhlé Materiálové banky (Material Library Sutnarka) – knihovny materiálů a kontaktů na firmy, která obsahuje víc než 600 fyzických vzorků a neustále se rozrůstá. V teoretickém výzkumu se věnuje uživatelské a materiálové psychologii v designu, kterou aplikuje do svých realizací interiérů, také ve výuce a píše pro odborný český časopis.
V současnosti pracuje na experimentálnějších projektech – materiálové inovaci a designu konceptuálních interiérových objektů.

Ing. Arch. Šárka Daňková

Šárka Daňková je zakladatelkou a majitelkou společnosti ERGO Working Space s.r.o., která se zaměřuje na ergonomii a návrh zdravých pracovišť. Od roku 1994 se věnuje tvorbě pracovních prostředí, jež podporují zdraví a pohodu zaměstnanců, motivována osobní zkušeností s výhřezem ploténky. Tato zkušenost ji vedla ke studiu ergonomie a poslání pomáhat lidem předcházet zdravotním problémům spojeným s prací.
Jako členka České ergonomické společnosti a pracovní skupiny Zdravé vnitřní prostředí budov se podílí na propagaci zdravých pracovních podmínek. Ve své firmě nabízí služby od architektonického návrhu interiérů, přes fyzioterapii ve firmách, až po vzdělávací semináře a mentoring.

MgA. Veronika Loušová

Designérka, absolvovala studia na UMPRUM. Studium zakončila diplomovou prací Kuchyně bez bariér, kterou můžete vidět a vyzkoušet si v Národním technickém muzeu. Je zakladatelkou organizace CZECHDESIGN.CZ, kterou v minulosti vedla i jako šéfredaktorka. Její designérská tvorba se vyznačuje důrazem na ergonomii a potřeby uživatelů. Navrhuje zejména soukromé interiéry ale také nábytek přizpůsobený potřebám osob se specifickými poruchami. Dlouhodobě navrhuje kuchyně pro nácvik sebeobsluhy pro slabozraké a nevidomé osoby. Kromě toho přednáší a publikuje odborné články v oblasti bydlení a designu. Od 2021 působí jako kurátorka výběrového veletrhu DESIGN SHAKER.