Vila Epoque

Vladimír Vašut
under-construction architects

Vila Epoque

Design domu s jednoduchými a funkčně promyšlenými posuny hmot, které oživují strukturu a vytvářejí nevšední prostory pro obyvatele. Velkorysé prosklené plochy a důmyslně orientované výhledy, které propojují interiér s okolní městskou krajinou.

Společné prostory, včetně garáží a schodiště, jsou navrženy s cílem poskytnout obyvatelům nejen pohodlný přístup do bytů, ale také prostor, který se stává součástí jejich domova. Designová svítidla propojují schodišťovým zrcadlem všechna podlaží a kromě příjemného osvětlení přinášejí do prostoru i výrazný estetický prvek.

V každém patře vily najdeme jedinečný apartmán s důrazem na individuální kvalitu a soukromí. Každý byt nabízí odlišné spojení s exteriérem, jiné kvality, prostorové zážitky a poskytuje luxus bydlení ve městě s atributy soukromé vily. Stavba chytře využívá a reaguje na svažitý pozemek, výstupy na terén z různých podlaží, vytváří intimní zahrady, terasy. Výhledy ze všech apartmánů jsou citlivě komponovány, gradují v horních podlažích do dechberoucích dálkových pohledů.

Ustoupené podlaží s průběžnou terasou je doplněné o výstup na střešní zahradu s venkovním soukromým bazénem, zážitkovou kuchyň a především 360stupňový magický výhled. Bazén s proskleným dnem přináší kromě světla do středu dispozice obytného patra neuvěřitelnou atmosféru, pocit pod mořskou hladinou. Úchvatný pohled skrz třpytící se vodní plochu se proměňuje v závislosti na denní době, počasí, větru. Přivádí do středu dispozice neopakovatelnou atmosféru.

Půdorys

Půdorys