Vanguard – VNG 903

Bet Orten, Matěj Hájek / SKULL studio
Syma production s.r.o.

Vanguard – VNG 903

Rok / adresa / objekt / část = 2023, Vanguard Prague, Čs. exilu 1888, 143 00 Praha 12, 132,54 m2 byt + 47,78 parking

Design loftu VNG 903 – Světoběžník,..) je setkání (post)industriální architektury s duchem modernismu počátku 20. století.

Otevřenému prostoru dominuje centrální obývací část. V jedné ose je situována kuchyňská linka s barovým ostrovem a rozměrný jídelní / konferenční stůl. Zakončením středové osy je výsuvná projekční plocha, která kryje celý formát pásového okna, jež vyhlíží do krytého garážového stání (sběratele automobilů).

Pohyblivé stěny a závěsy umožňují variabilně členit obytné zóny. Vestavěná část rozšiřuje obytnou plochu a spoluutváří dynamiku prostoru. Patro nese funkci vyvýšené galerie – můstku. Součástí je též lůžko pro hosta. Můstek skrývá průchozí šatnu a oddělené místnosti se sprchou a toaletou. Club lounge. Uvolněná atmosféra se sofa, konferenčním stolkem a geometrickou knihovnou. Velkorysost otevřeného prostoru akcentuje zasazení lázně / smaltované vany mezi lounge a ložnici. Klasické modernitě je podřízena i paleta elementárních materiálů, kov, beton, dřevo, kámen, sklo. Odvaha v podobě recyklovatelných plastů.

Materiály
Ocelová konstrukce, sádrokartonové obložení a fasádní stěrka – vestavba
Kořenicová dýha ve vysokém lesku s intarziemi – vestavěné skříně
Ocelová konstrukce s prynýrovaným plechem, dubová dýha vnitřky – autorská kuchyně
Dubová dýha – autorské postele a záhlaví postele
Ocelová konstrukce – autorská police v obývací části

Půdorys

Půdorys bytu