S vínem v zádech, Praha Vinohrady

Lenka Juklíčková
Obliqo design s.r.o.

S vínem v zádech, Praha Vinohrady

Praha, Vinohrady
2023
170 m2
návrh: MgA. Lenka Juklíčková, Markéta Zahradníčková, Dis.
foto: Václav Beran

Adaptace bytu v klasickém činžáku na bydlení s technologiemi 21.století se ze zadání vyklubalo po hlubším prozkoumání klientových požadavků. Původní podkrovní byt vznikl před cca 10 lety v základním standardu.

Klienti působí v oboru IT a to zásadně ovlivnilo jejich požadavky na vysokou úroveň provedení detailu a technologií. Rozsah rekonstrukce a její finální podobu zásadně ovlivnila nově realizovaná klimatizace s nepohledovými jednotkami, elektroinstalace ve standardu chytré domácnosti, příprava nosných konstrukcí pro budoucí střešní terasu a vybudování nové koupelny u ložnice. Pomyslnou třešničkou na dortu je aktivní vinotéka, která tvoří dominantu obývacího pokoje.

Celý prostor jsme zasadili do správných proporcí a sjednotili vizuální provedení obou pater. Byt provází elegantní, poměrně jednoduché, ale ve svém detailu sofistikované provedení, okořeněné barevným akcentem.

Denní, rušný provoz se odehrává ve spodní části bytu, noční klidová zóna se 3 ložnicemi a 2 koupelnami se nachází v horním patře. V materiálech dominuje dekor dubu, doplněn dvěma odstíny šedé a jedné zelené na profrézovaných obkladových panelech. Tento prvek ruku v ruce s aktivní vinotékou určuje charakter této realizace.

Půdorys

Půdorys bytu