Rodinný dům ve Slivenci

MgA. Marek Šesták
Dílna Šesták s.r.o.

Rodinný dům ve Slivenci

Novostavba rodinného domu v Praze Slivenci byla výzvou a příležitostí k vytvoření nového domova pro čtyřčlenou mladou rodinu.

Přáním investora bylo, aby dům byl vzdušný, kombinoval neutrální barevné odstíny a přírodní materiály. Co se stylu týče, preference byla jasná — čistý a jednoduchý s důrazem na to, aby se zde rodině dobře žilo nejen teď, ale i v budoucnu.

Kuchyň je dominantou celého rodinného domu a zároveň je obohacená o jídelní část a přirozeně a citlivě propojená s obývacím
pokojem. Tím tak vzniká krásný světlý prostor určený k trávení společného času.

Otevřená šatna v ložnici je zajímavým řešením na míru, stejně jako skříně s oblými rohy a zafrézovanými úchytkami ve dveřích. Také díky celoplošnému zrcadlu je interiér vzdušný a pocitově prostornější.

Interiér celého domu je napříč všemi místnostmi propojen opakujícími se materiály a barvami, kterým dominuje bílá, šedá, barva dubu a decentní zlaté akcenty. Zvolena byla kombinace moderních povrchů v lesku s dubovou dýhou v jemně běleném odstínu. Hojně použité byly také stěrky na stěnách, které jsou dokonalým prvkem splňujícím požadavek estetičnosti a zároveň působí originálním dojmem.

Podlahy jsou řešené šedou dlažbou a dubovou masivní podlahou bez obvodových lišt. Ve všech ohledech je kladen důraz především na kvalitu a detail. I proto byla značná část nábytku vyráběna zakázkovou formou v Dílna Šesták.

Autoři návrhu interiéru: David Šesták a Marek Šesták – ateliér Dílna Šesták.

Půdorys

Půdorys domu