Rodinný dům v Praze

MgA. Marek Šesták
Dílna Šesták s.r.o.

Rodinný dům v Praze

Rozmanitost veškerých místností s nádechem asijské kultury a kvalita materiálů se propisuje celým interiérem, ve kterém je dle přání investorů umístěna například i pánská pracovna, sauna, fitness, dámská šatna, nebo karaoke. Individualita přístupů a charakterů v tomto interiéru se dá vnímat jako hlavní téma realizace. Jelikož byla součástí rekonstrukce zároveň i nová přístavba, bylo nutné k interiéru přistupovat specifickým způsobem s důrazem na požadavky klientů a celkovou dispozici i architekturu původní i nové stavby. Různorodost použitých barev a materiálů v interiéru má svou atmosféru a logiku, vycházející z účelu prostoru a jeho využití.

V chodbě, která propojuje stávající část s novou bylo vybudováno nové schodiště v epoxidové stěrce s osvětlením v zábradlí a úložným prostorem včetně botníku. Zde je vidět kontrast v podlaze vyznačující spojení obou částí domu. Součástí rodinného interiéru je i pracovna s vlastním vchodem z venku a důmyslně skrytými dveřmi ve skříňovém nábytku, které propojují soukromou část s pracovnou. Ta je provedena v čistě pánském stylu, kde je hlavním prvkem výjimečná exotická dýha z palisandru. Dominantou obývacího pokoje je úložný prostor s mléčnými dvířky tvořící světelnou stěnu ve čtvercovém rastru. Dámská šatna v pastelové růžové barvě disponuje dostatkem úložného prostoru, přesně navrženého dle potřeb majitelky.

Autoři návrhu neřešili jen koncept a finální vzhled interiéru, ale také především jeho realizaci, funkčnost a možnosti výroby.

Autor fotografií: Tomáš Slavík

Půdorys

Půdorys domu