Rodinný dům Černošice

Klára Pavlíčková
Claire Paul Design

Rodinný dům Černošice

Interiér tohoto rodinného domu v Černošicích jsem navrhovala pro mladou rodinu, která si přála vytvořit domov, ve kterém budou šťastni po zbytek života. Důraz kladou jak na funkčnost a estetiku, tak na výběr kvalitních materiálů. Inspirací pro celý projekt byl jídelní stůl a dvě palmové rostliny, které jsou pro rodinu již neodlučitelnou součástí, se staly i základem pro výběr materiálů a barev v celém domě. Masivní dřevo, namořené tak aby ladilo s jídelním stolem, bylo použito po celém domě, vytvářející tak jednotnou estetiku. Pečlivě vybrané luxusní materiály dotvářejí jednotný a přívětivý prostor, který odolává zkoušce času a měnícím se trendům.

Srdcem domova je kuchyně, centrum rodinného života, navržená pro společné vaření a povídání u barového pultu, zatímco obývací pokoj je orientován na výhled do zahrady a teplou atmosféru u rohového krbu, kde televize ustupuje pozadí ve prospěch společně strávených chvil. Originální dvoukřídlé dveře otevírají do těchto prostorů, kde mramorový obklad krbu a stěna za pohovkou, rámovaná dubovými lamelami, vytvářejí kontrastní, avšak harmonický prvek, který dodává domovu charakter a eleganci.

Tento projekt překračuje běžné pojetí domova, je to místo, kde se tradiční řemeslná zručnost snoubí s moderními technologiemi, vytvářející prostředí, které je nejen zajímavé, ale i plné tepla a pohody. Investice do vysoce kvalitních materiálů a pečlivý výběr každého detailu zajišťují, že tento domov bude bezpečným a krásným přístavem pro generace.

Půdorys

Půdorys domu