RK 37_rekonstrukce bytu v Dejvicích

Markéta Zdebská
BY architects, spol. s r.o.

RK 37_rekonstrukce bytu v Dejvicích

Klienti nás oslovili s nejasnou vizí ohledně budoucího využití nemovitosti. Byt byl sice určen k pronájmu, ale jednou by měl sloužit k bydlení vlastní rodině. Nebylo však jasné, kolik místností je potřeba pro budoucí provoz. Součástí naší práce tedy bylo prověřit prostorové možnosti a následně navrhnout jedinečný, ale univerzální a ekonomicky efektivní návrh.

Z původního provozního zmatku jsme vykřesali 2 nezávislé pokoje a malý ateliér, velkorysý obytný prostor s kuchyní a spoustu zázemí ve formě prostupné komory s úložnými prostory. Nejvíce nadšení však sklidila nová jídelna v oblouku. Z divného koutu jsme totiž vystavěli jasně vydefinovaný prostor a ještě jsme obytnou místnost důkladně akusticky odizolovali od bytu sousedů, který je za velmi tenkou zdí.

Prostor jsme přetvořili s respektem k historii. Ve vstupní hale jsme navrhli novou prosklenou stěnu v tradičním tvarosloví. Tuto návrhovou linku doplňují nadsvětlíky v jednom z pokojů a nad vstupem do kuchyně. Jejich cílem je pochopitelně distribuce světla do středu dispozice. Tyto prvky dodávají bytu velkolepost a vynikají zejména v kontrastu se skrytými zárubněmi. Mosazné kliky pak splňují maximální estetický i hygienický standard.

Komfort nabízí vestavný nábytek převážně z lakované MDF, která je leitmotivem vybavení bytu, ale i obyčejného bílého lamina, tam kde má nábytek splývat se stěnami.

Původní parkety jsou renovované a doplněné novými. Dodávají bytu tradiční měřítko a detail, jak to máme rádi.

Půdorys

Půdorys bytu