RK 36_rekonstrukce řadového domu v pražských Dvouletkách

Markéta Zdebská
BY architects, spol. s r.o.

RK 36_rekonstrukce řadového domu v pražských Dvouletkách

Klienti nás oslovili s návrhem rekonstrukce v legendárních strašnických dvouletkách.

To je splněný sen. Začali jsme úpravou dispozice tak, abychom maximalizovali obytný prostor.

Integrace gauče a utočení nástupu na schodiště dovoluje plynulý provoz a prostorový komfort. Pomyslné oddělení kuchyně a otvory, které rámují zádveří a kuchyni dávají obytnému prostoru řád. Pivotové dveře umožňují oddělit předsíň a zklidnit obytný prostor.

Výhodou návrhu je také zkratka z předsíně do kuchyně, která díky dvoukřídlým dveřím prostor kuchyně rozšiřuje. Bíle lakovaná kuchyně se se svými profilovanými čílky horních skříněk potkává s dubovými čílky skříňky v hlavní koupelně ve 2. NP. Ta měla být hlavně útulná. S tímto požadavkem také souvisí režim osvětlení, které tvoří oddělený režim studeného světla pro ranní probuzení a teplého světla pro večerní hodiny.

Na podlaze koupelny je PUR stěrka, stěny jsou opatřeny bílým pandomem. Deska koupelnové skříňky a čílka šuplíků jsou vyrobeny z Corianu. Baterie v bronzovém odstínu dodávají koupelně požadovanou vřelost. Dětský pokoj je, tak jako celý dům, vybaven plně integrovaným nábytkem. Zde se spoustou otevřených polic pro snadnou orientaci a manipulaci s hračkami. Oceňovali jsme absenci požadavku na dětský pokoj plný barev a tvarů a sdíleli jsme s klienty názor na to, že kreativita dítěte a jeho rozvoj se může odehrávat na neutrálním kultivovaném pozadí.

Půdorys

Půdorys domu