Rekonstrukce RD Brno

Ana Alačkova
Ana Alačkova

Rekonstrukce RD Brno

Přáním investora bylo: rozšíření hlavního obytného prostoru, návrh koupelny bez rušivých prvků, možnost místnosti pro hosty, větší soukromí v ložnici a dostatek úložných prostorů. Majitelé domu jíž měli jistou představu o průběhu rekonstrukce a mým úkolem bylo rozpracovat ji a dotáhnout k dokonalosti.

Snažila jsem se splnit všechny požadavky a tak se přistoupilo k nutným stavebním úpravám. Zasklením terasy a rozšířením stavebního otvoru původních dveří byl vytvořen prostor pro samostatnou jídelnu, větší kuchyň s ostrůvkem a obývací pokoj s posezením pro celou rodinu.

V prostorné jídelně pak vznikl i prostor pro relaxační koutek, a designová křesla Baixa. Propojením dvou pokojů v zadní části domu vznikla prostorná šatna a ložnice.

Pokoj pro hosty vznikl z původní technické místnosti, která byla součásti původní terasy. A díky přesunu pračky a sušičky do nové šatny a návrhu nábytku, který schoval všechny technické prvky od bojleru až po zázemí podlahového topení, z původní koupelny i přes jistá omezení vznikla relaxační místnost.

Investoři jsou milovníci přírody, proto v ložnici byla použitá tapeta Organoid z lisovaného sena a okvětných lístků růží. Krásně se snoubí s posteli z palet, kterou z lásky k manželce vlastnoručně vyrobil pan domu. Okna zdobí lněná záclona a postel povlečení z přírodních materiálů. Třešničkou na dortu v ložnici je toaletní stoleček, který kopíruje tvar starého šicího stroje. Byl vyroben na zakázku dle autorského návrhu, tak jako všechen nábytek v domě.

Půdorys

Půdorys doupelna
Půdorys ložnice s šatnou
Půdorys obývací pokoj s kuchyňským koutem, jídelna a chodba