Rekonstrukce interiéru bytu – Návrh i realizace – Ostrava – Františkov

Marie Doležalová
Ing. arch. Marie Doležalová

Rekonstrukce interiéru bytu – Návrh i realizace – Ostrava – Františkov

Jedná se o celkovou rekonstrukci bytu v Ostravě. Kdy zůstaly původní jen obvodové stěny s okny, nosné stěny a pár interiérových prvků. Rekonstrukci jsme provedli od návrhu až po realizaci. Byla změněná celá dispozice bytu a veškeré jeho zařízení.

Dispozice byla rozdělená na několik zón. Společenskou zónu tvoří zádveří, WC, kuchyň propojená s jídelnou a obývacím prostorem s pracovnou . Klidovou zónu bytu tvoří ložnice pro rodiče s přilehlou šatnou a koupelnou, dále dětské pokoje s koupelnou a technická místnost s pračkou, sušičkou a úklidovým prostorem. Celý byt propojuje chodba s průhledy do zahrady, prosvětlená sklen. posuvnými dveřmi do pouzder od firmy JAP. Byly vyměněny podlahy, dveře, povrchy stěn, osvětlení, dekorace.

V celém bytě byla nainstalovaná chytrá domácnost ovládající osvětlení, žaluzie, zabezpeč. systém atd. Byly použity především přírodní materiály – Dřevěné hoblované podlahy ( dubové) s přírodním olejem Biofa . Dřevěná dýha s přírodním olejem na nábytek ložnice, šatny, koupelny, zádveří a dveří.

Jedinečný přírodní kámen ( Kvarcit – Belveder) do kuchyně a obývacího prostoru v kombinaci s moderním metalickým materiálem. Nábytek jídelny a obýv. prostoru s pracovnou je přírodní dřevo od firmy Artisan. Sedací nábytek je z přírodní kůže s dekorací z kožešin. V celém bytě jsou na stěnách dekorativní stěrky. Závěsy a záclony od firmy Dekorace interiéru. Obrazy od Artmaya. Koupelny a WC jsou designově laděné dle zón. Dětské pokoje dle potřeb dětí.

Půdorys

Půdorys bytu