Rekonstrukce garsonky v panelovém domě

Tereza Kupcová
ZAZDMI

Rekonstrukce garsonky v panelovém domě

Rekonstruovaná garsonka se nachází v panelovém domě v Brně. Její vzhled, dispozice i technický stav už nevyhovoval potřebám majitelky, která v bytě žila a v budoucnu měla v plánu jej pronajímat, proto se rozhodla pro kompletní rekonstrukci.

Hlavním požadavkem majitelky byla co největší koupelna. V bytě bylo původní umakartové jádro s malou panelákovou koupelnou a samostatným WC. Spojením těchto dvou místností a posunutím příčky směrem do předsíně vznikla opravdu maximálně velká koupelna, do které se pohodlně vešel i prostorný sprchový kout.

Do hlavní obytné místnosti bylo třeba dostat to, co je standardně v několika pokojovém bytě – kuchyň, jídelní kout, místo pro spaní, práci i relaxaci. Částečným rozdělením prostoru příčkou vznikl blok s kuchyňskou linkou a odděleným spacím koutem. V rámci konstrukce postele byly vedeny instalace, čímž se minimalizovaly zásahy do panelu. Ve druhé polovině místnosti je nábytek řešen volně tak, aby zůstala tato část prostoru variabilní. Jednoduše tak lze například z jídelního koutu vytvořit pracovní kout.

Celým bytem se prolínají světlé barvy a teplé odstíny. Nábytek je navržen v bílém a béžovém laminu, k načervenalému tónu podlahy je laděn terrazzo obklad a jídelní židle. Kontrastním prvkem jsou černé detaily – kování, baterie, svítidla apod.

Vzhledem k panelové konstrukci bytu jsou instalace vedeny ve snížených podhledech a přizdívkách. Na podlahu byl kvůli dobrým zvukově izolačním vlastnostem zvolen SPC rigidní vinyl s podložkou.

Půdorys

Půdorys bytu