Přestavba panelového bytu v Praze

Ing. arch. Tibor Csukás
Ing. arch. Tibor Csukás

Přestavba panelového bytu v Praze

Cílem přestavby panelového bytu bylo adaptovat jej pro mladou rodinu a jejich potřeby.

Původní dispozice 3+1 s malou oddělenou kuchyní byla zcela vybourána. Nová dispozice splňuje zadání klientů k vytvoření společného obytného prostoru s kuchyní.

Ve středu dispozice vznikl prostor pro novou místnost, která slouží jako pracovna a hostinský pokoj, která poskytuje klidný prostor pro práci i soukromí pro hosty. Díky krajní poloze bytu v domě je i tato nová místnost bohatě prosvětlena oknem. Nový domov vás okouzlí severskou estetikou a osobitostí, která vyjadřuje vztah majitelů k hudbě a cestování.

Ústředním motivem obytného prostoru je mapa Evropy, která je vyhotovena jako tapeta na magnetickém nátěru. Pomocí barevných magnetek si mohou obyvatelé vyznačit navštívená místa nebo vysněné destinace, či ozdobit fotkami nebo památkovými magnetkami. Účelně zařízené kuchyni vévodí bílá barva v kombinaci s dubovým a betonovým dekorem a černými detaily.

Tmavě modrá látková sedačka společně s pečlivě zvolenými kusovými prvky dodává interiéru jedinečný šarm. Ložnice je laděna v tmavších a středních odstínech s různými strukturami pro navození odpočinkové atmosféry. Prostou dominuje nástěnná malba s rostlinnými motivy. Zvláštní péče byla při návrhu věnována prostoru chodby, koupelny a WC, kde byl kladen důraz na vybalancování přiměřeného prostoru pro osobní hygienu a maximální využití pro úložné prostory.

Dětský pokoj zůstal zatím ve fázi návrhu a počítá se s jeho dovybavením v budoucnu.

Půdorys

Půdorys bytu