Přeformátování prostoru, Praha Žižkov

Lenka Juklíčková
Obliqo design s.r.o.

Přeformátování prostoru, Praha Žižkov

Přeformátování prostoru
Praha, Žižkov
2023
50 m2
návrh: MgA. Lenka Juklíčková, MgA. David Navrátil
foto: Václav Beran

Naším úkolem bylo proměnit stávající bytovou jednotku v rámci developerského projektu poblíž Vítkovského kopce. Jedná se o nový vstup do již stávajícího standardního dvoupokojového bytu, jehož cílem bylo splnit specifické požadavky a přání klienta a vytvořit něco jedinečného. Tohoto pevně vymezeného zadání jsme využili k plnému rozvinutí naší kreativity, přičemž se z projektu se stala personifikace typového bytu jejímž cílem bylo vytvořit silně individuální návrh úpravy interiéru.

Základním konceptem našeho návrhu bylo otevření oddělených prostor a nová definice zón, aniž by bylo nutné provádět rozsáhlé stavební zásahy. Odebráním bariér v podobě dveří jsme vytvořili nový průhled bytem od vstupních dveří k oknům otevřeným do ulice, což přineslo celkovému prostoru nový rozměr a zvýraznilo dříve uzavřené a stísněné zádveří.

Vstup do hlavního obytného prostoru je řešen jako průchod s vestavěnou kuchyní. V této místnosti má pracovní kout prioritu a reaguje na životní styl klienta a požadavek na domácí kancelář. Pracovní stůl také slouží jako jídelní pult a bar. Druhý pokoj byl rozdělen na průchozí šatnu, skrytou za posuvným závěsem, a ložnici oddělenou příčkou. Utilitární a asketický vzhled ložnice vytváří spací oázu, která se svou uzavřenou povahou kontrastuje s otevřeným konceptem zbytku bytu.

Půdorys

Půdorys bytu