Pražský penthouse s jedinečným výhledem

Michal Kunc, Jana Šandallová
ATELIER KUNC architects, s.r.o.

Pražský penthouse s jedinečným výhledem

Povedlo se nám vytvořit interiér, ve kterém se snoubí komfort prostorného bydlení, krásný design, a především velmi dobře fungující návaznosti a propojení celé dispozice.

Ze vstupní haly ve spodním patře, která je obklopena klidovou částí bytu, vstupujeme prosvětleným schodištěm do patra horního, které je tvořeno jedním plynoucím obytným prostorem. Díky velkým proskleným stěnám vnitřek příjemně navazuje na velkorysé venkovní terasy a potažmo celou Prahu.

Středobodem je jídelní stůl pojatý jako umělecké dílo. Harmonicky jej z jedné strany doplňuje pohodlná sedací souprava tvaru „L“ orientovaná na nejkrásnější výhled z celého patra. Z druhé strany prostor uzavírá mimořádně prostorná kuchyně s barovým ostrůvkem.

Příjemná atmosféra bytu je dána jak velkým množstvím přirozeného světla, tak použitím špičkových materiálů v teplých tónech. Přírodní materiály, světlé dubové dřevo, lamelové podhledy, béžové stěrky, designové tapety, bronzová zrcadla, travertin, bronzové detaily. Travertinové koupelny s podsvícenými kruhovými zrcadly. Prostor jako šperky doplňují krásná svítidla.

Jako ve všech návrzích a realizacích Atelieru Kunc, i zde byla použita linka autorského designu, tady konkrétně Michala Kunce a Jany Šandallové. Celý byt propojuje motiv kruhu. Většina prvků je atypická, originálně navržená pouze pro tento projekt.

Půdorys

Půdorys bytu