podkrovní byt v Klatovech

Josef Černý, Barbora Černá
Projekce Černý

podkrovní byt v Klatovech

Řešený prostor se nachází ve starém rodinném domě v Klatovech. Zadání pro nás bylo obtížné, protože jsme nemohli zasahovat do obvodových stěn a zároveň museli zachovat stávající bílá dřevěná okna s členěním. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, co nejvíce provozních místností vložit dovnitř dispozice, abychom si uvolnili obvodové stěny a nebyli vázáni na pozice oken.

Celý návrh vychází z dřevěného jádra, ve kterém jsou schované koupelna, šatna, kuchyně, schodiště do špičky a televizní stěna. Při uzavření všech otvorů, dvířek skříní i kuchyňské linky vznikne kompaktní obklad, za kterým je vše skryto. Celý byt propojují dvě schodiště – z přízemí monolitické točité schodiště celé zabalené do pandoma a do špičky (3.NP) ocelové kovové, které v prostoru působí jako socha.

Obytný prostor ve 2.NP je propojen kompaktní podlahou z pandoma, dřevěným jádrem a vloženými doplňky v černé barvě. Oproti tomu 3.NP je celé v bílých palubkách. Zde jsou dvě ložnice a herna pro malé děti s odděleným WC. Nutné příčky oddělující pokoje ve 3.NP jsou opět z jednoho kusu – tentokrát bílého lamina s bezfalcovými dveřmi.

Půdorys

Půdorys bytu