PODKROVNÍ 1+1 PRO MLADÝ PÁR, Brno Líšeň

Mgr. Markéta Daňková
Mgr. Markéta Daňková

PODKROVNÍ 1+1 PRO MLADÝ PÁR, Brno Líšeň

Nízkonákladové proměna interiéru v podkroví bytového domu v Brně Líšni pro mladý pár.

Konceptem interiéru je změna dispozice z 1+KK na 2+KK oddělením skleněnou příčkou

Vizuálním tématem je barva Pantone ether blue a optické zvětšení a provzdušnění prostoru

Hlavním úkolem bylo vytvoření funkčních zón spaní, relaxace, stolování, vaření a ukládání, plus malé pracovní nebo barové sezení. Řešením bylo částečné předělení prostoru rámovou konstrukcí zasklenou matovaným sklem. Kovovou příčku jsem navrhla na míru, bylo nutné kotvit televizi a zabezpečit přívod elektroinstalace. Kyvné dveře je možné otvírat oboustranně o 180° tak, aby v případě otevření v prostoru nezavazely. Za skleněnou příčkou se nachází postel pro 2. Zbytek místnosti je členěný na obývací část a část kuchyně v rovných liniích. Zjednodušení odlehčilo prostoru a vešel se jídelní stůl. Cenové úspory se dosáhlo použitím levnějších materiálů.

Rozdělený prostor opticky sjednotila kompaktní barevnost v odstínu Pantone ether blue. Kromě akcentu černé na hranách a detailech je v interiéru zastoupen také barevný kontrast, který tvoří ether blue a přírodní dubová podlaha v béžovo-oranžových tonech. Barevné schéma posiluje vytvoření několika světelných režimů respektujících potřeby intenzity a chromatičnosti odlišné pro jednotlivé druhy činností.

Interiér dekoruje moje autorská malovaná tapeta vytvořená kombinací akvarelu a kresby na téma oblaka zahalená do mladistvého džínového dekoru.

Foto: Markéta Daňková

Půdorys

Půdorys bytu