PENTHOUSE

Yvona Bartoszková
MIMO.Ý s.r.o.

PENTHOUSE

Předností rekonstruovaného penthousu je vysoký otevřený prostor, kterému dominují velká industriální okna s kovovými rámy.

Zadání majitelů bylo prostor „zabydlet“, použít pouze neutrální barevné tóny a ambientní osvětlení. Rozhodli jsme se pro vybavení méně kusy nábytku, většinou zhotovenými na míru danému prostoru.

Nábytek tvoří sendvič ocele a rámu v kombinaci s jemně černě mořeným jasanem. Ocelové pláty jsou povrchově upraveny a mají lehkou strukturu krupičky. Průmyslová forma nábytku tak navazuje na industriální rámy oken. Hmota solitérních kusů podtrhuje vzdušnost prostoru.

Nadčasovost propůjčují interiéru jednoduše zpracované čisté materiály – kov, dřevo a kůže, doplněné textilem. V hlavním prostoru z výšky 6 metrů padá 47 kapek svítidla Lodes Rain.

Požadavek na stmívatelné osvětlení představoval komplikaci, protože původní novostavba to technicky neumožňovala. Potřebné stavební úpravy pro instalaci kabelů nám otevřely prostor pro zásadnější rekonstrukci.

Rozhodli jsme se předělat i kuchyňskou linku, koupelny a vyměnit dveře. Mohli jsme si dovolit i využití technických vychytávek, např. zabudovat pokročilé technologie pro „chytrou domácnost“ nebo instalovat reproduktory do stropních prostor, což umožňuje rovnoměrnou distribuci zvuku a hlubší zážitek a z hlediska designu je výhodou i jejich „neviditelnost“. Zásadnější rekonstrukce umožnila nejen estetickou proměnu prostoru, ale dala mu i odpovídající moderní technologickou funkčnost.

Půdorys

Půdorys penthousu