Party stodola na Podřipsku

Andrea Jandová
JA interiéry

Party stodola na Podřipsku

Cílem rekonstrukce přízemí bývalé stodoly bylo vytvořit ze dvou propojených místností prostor pro setkávání s rodinou a přáteli. Požadavkem bylo i prosvětlení prostoru. Stěna za kuchyní a sedačkou byla původně bez oken. Po konzultaci se statikem a vytvoření ideální dispozice byly na stěně vybourány tři okenní otvory, které prostor krásně prosvětlují. Dominantu interiéru tvoří velký jídelní stůl české výroby z dubového masivu mořený do tmavšího odstínu. Pohovka z pravé kůže zlatohnědé barvy je rozkládací, aby bylo možné, kam složit hlavu pro případ, že se party protáhne.

Krb i stěna za kuchyní jsou obloženy stejnými obklady v barvě mědi. Plnohodnotná kuchyně je vyrobena truhláři na míru a svým designem splňuje požadavky klienta na nenáročnou údržbu. Kulečníkový stůl jen podtrhuje účel rekonstrukce těchto prostor. Ochranný kryt je na základě požadavku klienta na praktičnost při manipulaci a ochranu proti zvířecím drápkům vyroben ze speciální odolné látky na čalounění s voděodolnou podšívkou.

Materiály
Kuchyně – lamino s ABS hranou 1 mm EGGER F642 ST16 Chromix bronzový
Pracovní deska s postformingovou hranou – H3331 ST10 Dub Nebraska přírodní, ve stejném dekoru jsou vyrobeny i okenní parapety a barová deska
Konferenční stolek – černý kov + dub masiv přírodní
Jídelní stůl – dub masiv mořený
Pohovka – kůže
Keramický obklad na stěnách a krbu
Podlaha – původní dlažba

Půdorys

Půdorys stodoly