Oáza Žižkov

Zuzana Bartasová
Zuzana Bartasová

Oáza Žižkov

Během rekonstrukce bytu na Žižkově byla původní dispozice 3+kk v panelovém domě pečlivě přepracována s cílem optimalizovat prostor. Úzké pokoje ustoupily otevřenému a prostornějšímu prostředí po odstranění nenosné dělící příčky. Chodba byla vybavena velkoformátovými bronzovými zrcadly, opticky rozšiřujícími vstupní prostor.

Kuchyně ustoupila mikro ložnici, propojené s šatnou a koupelnou s wc. Rekonstrukce zahrnovala kompletní obnovení elektroinstalací a zdravotechnických rozvodů pro moderní a bezproblémové fungování. S omezeným rozpočtem byly nalezeny kompromisy, kombinující levné materiály s prvky na míru a designovými doplňky.

Základ kuchyně pochází ze švédského řetězce, vestavěné skříně jsou z bílého laminátu. Kuchyňský ostrůvek a knihovna byly vyrobeny na míru v zeleném odstínu. Malba na stropě odděluje kuchyň a komunikační část od pobytové a klidové zóny.

Ložnice byla vybavena postelí na míru z březové překližky. Otopné těleso bylo umístěno přiznaně na stěnu. Původní prvky panelových domů, jako drátosklo s černým podbarvením, byly zakomponovány do kuchyně. Funkční osvětlení s designovými svítidly dotváří celkový dojem bytu.

V koupelně byla využita kombinace velkoformátové šedé dlažby a bílé mozaiky. Výsledkem rekonstrukce je nejen prostorný a svěží byt, ale také příjemné a esteticky vyvážené prostředí, plně splňující potřeby obyvatel.

Půdorys

Půdorys bytu