Novostavba rodinného domu ve Skalici u Frýdku-Místku

Ing. Arch. David Kotek
PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.

Novostavba rodinného domu ve Skalici u Frýdku-Místku

Půdorys rodinného domu vychází ze samotného umístění objektu do svažitého terénu. Hmota se vine jako stužka, která paralelně ustupuje se svahem. Interiér rodinného domu je navržen v přírodních materiálech. Převažuje dřevo společně s betonovými prvky, které se propisují ve smyslu nosných stěn s otiskem bednění ve svislém směru. Doplňkovým materiálem je antracitová žula, která se objevuje na schodišti a vybraném nábytku. Omítky stěn a materiál podlahy je v nenápadných zemitých odstínech.

V suterénu je umístěn hlavní vstup, garáž, zázemí domu a tělocvična s bazénem. Ve vstupu se objevují kruhová okna, která se propisují i v dalších podlažích. Dominantou je žulové schodiště se světlíkem, který prosvětlí komunikační části domu.

V patře se nachází hlavní obytná část – obývací pokoj s kuchyní je napojen na otevřenou terasu, která má vlastní venkovní kuchyň. Podlaha je v celém rodinném domě souvislá a pokračuje i do exteriéru tak, aby se docílilo maximálního pocitu propojení interiéru s exteriérem.

Půdorys

Půdorys bytu