Návrh interiéru RD – Zlín

Michal Juřík
MES DESIGN S.R.O.

Návrh interiéru RD – Zlín

Zadání
Zadáním byl návrh interiéru nově stavěného rodinného domu, tak aby citlivě doplnil velkoryse pojatou koncepci hmoty objektu. Koncepci otevřeného prostoru, který je díky velkým proskleným plochám propojen s exteriérem a nabízí všudy přítomné výhledy.

Záměr
Záměrem bylo navrhnout koncepčně ucelený, funkční prostor, který podpoří velkorysost hlavního obytného prostoru. Zvýraznit hlavní přednosti pomocí obkladů ve větších plochách. V hlavní chodbě dřevěný obklad lícuje s dveřmi a vytváří tak jednotnou nerušenou dominantní plochu, která protíná celý dům, stejně tak zvýrazňuje hlavní štít obytného prostoru, který je obložen dřevem i z exteriéru a díky tomu se tento prvek prokresluje i do vnitřní části. Velkou roli hrají i specifická svítidla, která byla upravena na míru, díky instalaci v šikminách.

Materiály:
Na přání investora, se celý interiér ladí do hnědých odstínů, s decentními černými akcenty v podobě doplňků. I proto je dlažba a sedací nábytek volen ve světlém odstínu, tak aby byl prostor barevně vyvážený.

Korpus skříněk i dvířka v dekoru hnědé – Kronospan tl.18mm KRONOSPAN 8348 PE Bronze Age
Korpus skříněk i dvířka v dekoru dřeva – EGGER tl.18mm H3734 ST8 Ořech Dijon přírodní
Pracovní deska vč. bkladu stěny – POLYSTONE 614 ATRAMENT
Podlaha dlažba: Atlas concorde, typ: Dwell off white, rozměr: 750x1500x9,5 mm, povrch: matt
Obklad a dlažba koupelna: Atlas concord, typ: Dwell brown leader, rozměr: 600x600x9,5 mm, povrch: polished surface

Půdorys

Půdorys