Moderní byt okořeněný funkcionalismem

Ana Alačkova
Ana Alačkova

Moderní byt okořeněný funkcionalismem

Mezi hlavní požadavky na kompletní rekonstrukci bytu o rozloze 88 m patřilo: rozšíření původní kuchyně a možnost propojení s obývacím pokojem, návrh koupelny bez rušivých prvků s velkorysým sprchovým koutem, návrh minimalistická ložnice s pohodlnou postelí, dostatek prostoru pro umělecká díla, instalace systému chytré domácnosti a špičkové audio vizuální techniky.

Mým cílem bylo nejen splnit dané požadavky, ale i navrhnout moderní a funkční interiér, který zároveň bude ctít genius loci. Dům, ve kterém se byt nachází je památkovou stavbou z třicátých let. Zviditelnit jsem chtěla materiály, které evokují doby minulé. Proto jsem navrhla dubové parkety Mafi s neobvyklým rozměrem jednotlivých lamel a nábytek z dýhy ořech evropský s výraznou kresbou. Vše potrženou elegantní žulou Taj Mahal. Moderní technologie jsou navržené tak, že nikterak neruší design interiéru.

Celý prostor je dokonale odhlučněn. Audio soustava a systém chytré domácnosti měli podstatný vliv na dispoziční řešení obývacího pokoje. Pro dosažení imerzního audio zážitku, bylo nutné umístit polohovací křeslo tak aby stálo na vrcholu pomyslného rovnoramenného trojúhelníku.

Komoda pod oknem zase schovává část technického zázemí. Chytré řešení větracích otvoru v navrženém nábytku umožňuje bezproblémový provoz všech technických prvků. Dobová lampa, servírovací stolek z třicátých let, replika lampy typ 5839 a nástěnné hodiny vyrobené z sto let staré horniny jsou jen některými z prvků, které zdobí tento interiér.

Půdorys

Půdorys bytu