Mezonetový byt v srdci Prahy

Michaela Záhorovská / Jan Bek
Michaela Záhorovská

Mezonetový byt v srdci Prahy

Podkrovní mezonetový byt uprostřed pulzující Prahy je deklarací dokonalosti a elegance moderního minimalismu.

Bytu od prvního kroku jasně dominuje světlost. Vstupní hala ohromí pocitem prostornosti, jejíž dominantou je zavěšené svítidlo nad schodištěm, které přirozeně vede pohled k výšinám šikmého stropu. Lakovaná skříň s profilací a samostatná šatna jsou mistrovským řešením pro každodenní pohodlí a praktičnost, zatímco powder room dodává zážitek elegance. Velkoformátový podsvícený obklad za toaletou dělá z této místnosti jedinečnou záležitost.

Obývací pokoj s kuchyní je se vstupní halou opticky propojen pomocí prosklené zásuvné příčky. Velká ateliérová okna s bezkonkurenčním výhledem na centrum Prahy, zavěšená komoda pod televizí a zavěšené spodní kuchyňské skříňky nejen opticky zvětšují prostor, ale jsou svědectvím inovativního myšlení a designu, který o krok předbíhá běžné standardy.

Detail, kterým je podlaha chevron s bordurou, dotváří celkový umělecký dojem. A pak je tu sedačka Tuffty – synonymum pro luxus a pohodlí – obklopená mosaznými svítidly a jídelním stolem z masivu s úložným prostorem, který byl navržen přesně pro tento byt.

Bytu dominují tmavé barvy a ne jinak tomu je i v obou ložnicích. V hlavní ložnici klientů se stěna za postelí pyšní fascinujícím 3D ORAC obkladovým panelem, jenž byl natřen do sytě temné barvy.

Centrálním prvkem ložnice se stává postel Tuffty bed, obalená v jemně světle šedém čalounění, nad níž se vznášejí mosazná svítidla.

Půdorys

Půdorys bytu