Mezonetový byt – Just Send It

Erika Vašutová
under-construction architects

Mezonetový byt – Just Send It

Návrh mezonetového bytu v moderním Karlínském projektu „“Dva Domy““ s názvem „“Just Send It““ je navržen pro mladého dynamického klienta. Interiér je koncipován s důrazem na kombinaci moderního designu a přírodních prvků. Materiály jako dřevo, kov a beton se prolínají prostředím v příjemných, přirozených odstínech. Velkorysý a vzdušný prostor zároveň klade důraz na dostatek úložných prostorů a praktičnost.

V dolní části bytu se nachází obývací pokoj spojený s kuchyní, jídelnou a místem pro pohodlné sezení. Centrálním prvkem této části je podsvícený bar s levitujícím kuchyňským ostrůvkem, který vytváří pulzující srdce celého prostoru. Prostor je řešen tak, aby poskytoval současně útulnou atmosféru k relaxaci, stejně jako plnohodnotný sociální prostor pro setkávání a zábavu.

Schodiště, které propojuje spodní obytný prostor s ložnicí a pracovnou v patře, je elegantním designovým prvkem. Je vizuálně odděleno dřevěnými trámky od obývacího prostoru, čímž vytváří zajímavé propojení mezi oběma úrovněmi bytu. Kombinace pevných a levitujících schodišťových prvků vytváří dynamický prostor s mnoha zajímavými průhledy a perspektivami, což dodává celkovému designu neotřelý charakter a styl. Navíc v sobě skrývá nesčetné úložné prostory.

Motto „Just Send It“ vzniklo jako „pozdrav“ od nejbližších kamarádů… a snad ještě více zosobňuje styl, šitý přímo na míru klientovi.

Půdorys

Půdorys bytu